Горнооряховци спечелиха в Червен бряг и са лидери в Северозападната В група
Горнооряховци спечелиха в Червен бряг и са лидери в Северозападната В група / Дарик нюз, архив

“Локомотив” /Горна Оряховица/ е новият лидер в класирането на Северозападната "В" група след срещите от ХІV- тия кръг. "Железничарите" се наложиха с класическото 3:0 над “Партизан” в Червен бряг, като още до 10- ата минута Тихомир Кънев вкара два гола и даде добра преднина на тима си.

„Започнахме добре срещата и бързо наложихме превес. В 8- ата минута Тишо Кънев посрещна центриране на съотборник и с плътен удар изпрати топката в мрежата зад гърба на вратаря на домакините Николай Христов за 0:1. След още две минута Кънев бе спрян с нарушение, а Красен Трифонов центрира от отсъдения пряк свободен удар. Най- съобразителен бе Кънев, който изпревари защитниците и на първа греда засече топката за 0:2. Домакините опитаха да ни натиснат, но ги хванахме на контри, при които Кънев и Любчо Генчев пропуснаха да решат мача окончателно. След почивката концентрирах нашия отбор в централната част на терена, където биехме за първа топка и търсехме бързи пробиви. Любо Генчев влезе опасно отдясно и стреля по диагонала, но в аут, Балъков, Кънев Йордан Петров и Красен Трифонов също нанесоха хубави удари. В 76- ата минута Ивайло Велчев проби отляво и центрира към Любомир Генчев, който от воле заби топката под гредата за крайното 0:3. Доволен съм от целия отбор. Стояхме много стабилно, като на практика само 2- 3 пъти се наложи на нашия вратар Алексъндър Димов да се намесва”, разказа старши треньорът на горнооряховци Митко Печикамъков.

“Локомотив” (ГО): Димов, Стефанов, Пенев (75 Панайотов), Й. Петров, Славчев, Л. Генчев, Балъков, Кр. Трифонов (80 Иванов), Яв. Генчев (63 Димитров), Велчев, Кънев.