/ dariknews.bg
На 15 март, около 9:00 часа в село Гривица, служители на полицията  в къща, обитавана от 77-годишен, са намерили помещение с размери 4х5 м., пригодено за отглеждане на растения от рода на конопа.

Установени са 17 саксии със засадени растения от рода на конопа с височина от 100 до 170 см. и два броя растения закачени на тавана с корените нагоре в полуизсушено състояние, три лампи, контактори и инсталация, за захранване.

Откриха оранжерия за отглеждане на марихуана в Павликени

При последвалите процесуално-следсдвени действия в частен дом, обитаван от 25-годишен е намерен ел. кабел с бяла изолация с обща дължина около 76 метра, с който е осигурявано ел. захранването на инсталацията за отглеждане на коноп.

25-годишният е задържан за срок до 24 часа. Иззетото количество зелена тревиста маса с тегло около 6 кг,. е предадено в БНТЛ за физико - химическа експертиза.