/ Веселин Люцканов
Футболният отбор на „Созопол“ изгуби с 2:1 от „Ботев“ Враца у дома и веднага след мача подаде жалба срещу съдията Петър Кирилов от Добрич. Домакините заявиха претенции за неотсъдени три дузпи в тяхна полза.

При най-скандалната ситуация Кирилов подмина игра с ръка в наказателното поле на Кристиян Григоров в началото на второто полувреме, твърдят от тима на Созопол.

Гостите поведоха в 28-мата минута чрез Петър Альошев, който добута топката в мрежата след разбъркване. В 39 минута Кристиян Пешов изравни с добавка, след отлично изпълнение от пряк свободен удар на Мирослав Радев.

След почивката домакините доминираха, но четири минути преди края Ботев отбеляза второ попадение. Мустафа Мустафа си вкара автогол след пробив и остро центриране на Борислав Борисов.

„Играта се развива, отборите се развиват, само съдиите не са в час. Не приличаме на изпадащ отбор, но ако се свири така, по-добре да не сме сред професионалистите“, заяви след мача старши-треньорът на „небесносините“ Румен Димов.