I и II място за Радостин Тодоров в Балканския шампионат
I и II място за Радостин Тодоров в Балканския шампионат / netinfo

България спечели отборната надпревара в Третия кръг от Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта, който се проведе на летище “Долна Митрополия” край Плевен. В надпреварата участваха 115 пилоти от почти всички страни на полуострова.

Официален гост на състезанието беше министър Румен Петков, който откри реконструиран участък от пистата.

Победител в клас 125 куб см-рейсинг стана Радостин Тодоров с Хонда. Великотърновецът изпревари румънците Алесандру Бар и Петру Чирита. Кръг преди края, Радостин има преднина от 24 точки в генералното подреждане пред румънеца Бар и е почти сигурен носител на титлата в този клас.

Радостин Тодоров стартира и в клас до 600 куб см-Суперспорт, където завърши трети след Йонел Паскота /Румъния/ и Стефан Стефанов.

Финалният кръг от балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта ще бъде на 12 ноември в Турция.