Пациенти, лекари и опозиция не успяха да спасят Д-р Кръстев
Пациенти, лекари и опозиция не успяха да спасят Д-р Кръстев / Виктор Кадири

Д-р Георги Кръстев няма да се върне като управител на ДКЦ-1 въпреки бурните дебати на днешната сесия на Общинския съвет и протестите на синдикати, лекари и пациенти. 26 от съветниците гласуваха против промяната на решението за уволнението му.

Освен събралите се на митинг пациенти пред сградата на местния парламент и хората в заседателната залата, в защита на Д-р Кръстев се обявиха всички съветници от опозицията, както и бившият кмет Спас Гърневски.

При тази ситуация едва ли ще участвам на конкурса за нов управител на ДКЦ-1, заяви след гласуването Д-р Кръстев. Той подчерта, че оставя лечебното заведени в добро финансово състояние и с 300 000 лв. свободни средства.

Не искаме да очерним личността на Д-р Кръстев, днес просто сменихме управителя на едно общинско дружество, обясни кметът Иван Тотев. Той добави,че причина за уволнението е, че ДКЦ-1 е с по-лошите финансови резултати от останалите лечебни заведения в града.