Три отбора сигурни за елиминациите на зимния турнир по футбол
Три отбора сигурни за елиминациите на зимния турнир по футбол / Sofia Photo Agency, архив

Три отбора спечелиха за трети път мачовете си от предварителните групи на зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски" и вече спокойно очакват следващата фаза. В понеделник „Лайтс", „Япистрой" и „Щастливеца" взеха по три точки и вече имат в актива си по девет.

В първия двубой за вечерта „Феърплей" завърза челото на група „А", побеждавайки досегашния лидер „Лас Вегас" с 3:1. Николай Сергеев отбеляза първите два гола за великотърновци, а Цветан Илиев добави третия. Две минути преди края Валентин Койнаков отбеляза почетно попадение за лясковчани.

Втората среща от програмата противопостави фаворитите в група „Б" „Лайтс" и „Гегитрейд". Преди почивката съперниците се дебнеха, а след нея започнаха да прехвърчат искри. В 24- ата минута „Лайтс" дръпна с 1:0, след точен далечен удар на Свилен Василев. Девет по- късно вратарят на „Гегитрейд" спаси дузпа бита от Илиян Димитров и напрежението остана до края.

"Япистрой" детронира миналогодишния шампион „Болярско село" с категоричното 3:0. Загубата обаче не е фатална за тима, защото другите отбори в групата едва ли могат да се намесят в битката за първите две места, предвид точковия си актив до момента. Йордан Димитров доведе нещата до 2:0 още в първата четвърт от мача, бележейки от дистанция и на празна врата, след пас на Николай Съботинов. В самия край на първото полувреме самият Съботинов реализира за 3:0, възползвайки се от грешка на съперника.

Даниел Панайотов откри резултата в полза на „Щастливеца" при победата с 5:1 срещу „Лудата банда" в група „Г". В 5- ата минута Митко Александров изравни, като попадението бе първото инкасирано през тази кампания от щастливците. Това явно ги раздразни, защото до почивката Деян Аврамов, Станислав Тотев и Боян Александров направиха разликата 4:1. След нея Даниел Панайотов първо се спречка с противников играч, а после вкара за 5:1 с диагонален шут от десния фланг.

Тази вечер са мачовете: 17 ч. „Едуардс"- „Ел Класико", 18 ч. „Янтра"- „Долапчиеви", 19 ч. „Янтра ІІ"- „Алекс ОК" и 20 ч. „Сензация"- „Ботев-21".