Тони Балъков и Тихомир Кънев се разписаха в мрежата на никополци
Тони Балъков и Тихомир Кънев се разписаха в мрежата на никополци / Дарик нюз, архив

„Локомотив” започна агресивно срещата със „Ситомир” и още в началото голови положения изпуснаха Любо Генчев, Тихомир Кънев и Красен Трифонов. В 16- ата минута Красен Трифонов изпълни корнер и Антони Балъков изпрати топката с глава в мрежата на гостите от Никопол. След гола домакините продължиха с офанзивната игра, като до почивката Любо Генчев и Балъков се разминаха с попадение.

След нея зрителите отново бяха свидетели на оспорвани действия и доста нарушения. Защитникът на горнооряховчани Тодор Стоев получи тежък удар с лакът в главата, който му разцепи брадичката, но след намесата на лекарския екип остана на терена. При поредното отлично центриране на Красен Трифонов в 61- ата минута Тихомир Кънев успя да засече топката с глава и да покачи на 2:0. Секунди по- късно при пробив отдясно Иван Христов излезе напред да спаси, увисна и играч на „Ситомир” се оказа срещу празна врата, но уцели дясната греда. Това бе и най- опасното положение пред вратата на „железничарите”. След него те отново овладяха инициативата и пренесоха топката трайно в половината на противника. При поредното объркване в защитата на никополци Тихомир Кънев можеше да направи резултата класически, но защитник на гостите с последни сили изби топката пред голлинията.
„Локомотив”:Христов, Л.Стефанов (88 Ив.Петров), Фиданин, Пенев, Стоев, Я.Генчев (85 В. Трифонов), Л.Генчев, А.Балъков (77 В.Савченко), К. Трифонов, Й. Петров, Т. Кънев.