/ Добри Атанасов
Треньорът на "Черно море БАСК" Юли Тупанков, който в интервю за Морски гонг" по Дарик в петък се закани, че неговите момчета е време да вземат първа победа навън този сезон, изпълни заканата си. "Черно море БАСК" удари "Марек Юнион Ивкони" с 3-2 гейма, след като изоставаше в резултата с 0-2 гейма.

"Баските" се надяват на първа победа навън в неделя

В отделните геймове мачът се разви така: 25-22, 26-24, 23-25, 20-25, 13-15. Евгений Тюрин бе най-резултатен в двубоя със своите 26 точки. Той се отчете с 4 аса и 2 блокади.

След този успех момчетата на Юли тупанков се намират на десетото място във временното класиране на Суперлигата. Те имат актив от 16 точки. победата за варненци този сезон бе под номер 4. Следващият съперник на "Черно море БАСК" е "Дунав" на 21 февруари.