/ bgathletic.com
Състезателката на СКЛА „ЕВЪР“ Варна Силвия Георгиева спечели 2 медала на балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години. Шампионатът бе в Питещи, Румъния. Силвия спечели сребро на 3000 м стипълчейз. Нейното време бе 10:53.07.
Възпитаничката на Цонка Господинова и Крум Крумов спечели и бронзов медал на 3000 метра с време  9:56.78.
Състезателят на „Суперспорт“ Варна Станислав Станков завърши на 3-о място на 110 метра с препятствия с време 14.22. Той има и 5-о място с щафетата.

Състезателката на „Черно море Атлетик“ Елена Георгиева завърши на 5 място на 400 метра с време 57.01. Нашата щафета 4х400 м с нейно участие завърши на 3-о място.

Зорница Нейкова от „Черно море Атлетик“ завърши на 5-о място на 200 метра с време 25.67. Антоанета Атанасова завърши на 11 място на 100 метра с препятствия с време 15.62. Още един варненски представител имаше на балканския шампионат-Мануел Петров от СКЛА „ЕВЪР“, който за съжаление изкълчи глезен.