ФК Верея завърши сезона с 13 поредни мача без загуба
ФК Верея завърши сезона с 13 поредни мача без загуба / ФК Верея

Ботев /Враца/ и ФК Верея завършиха 0:0 в среща от 29-я кръг от първенството на Б група на стадиона в Мездра.

Старозагорският отбор направи значимо постижение в дебютния си сезон във втория ешалон на българския футбол. ФК Верея не допусна загуба в 13 поредни мача от пролетния полусезон.

Двубоят започна равностойно без сериозни опасности и пред двете врати. В 10-тата мин главният съдия Павлин Тютюнджиян прекъсна мача заради проливен дъжд придружен с градушка. Само след четири минути срещата бе възобновена. До края на първата част по-активни на терена бяха футболистите на ФК Верея, които отправиха няколко опасни удара към вратата на Ботев. В 44-тата мин домакините останаха с човек по-малко на терена, след като беше изгонен Цветелин Тонев заради два бързи жълти картона. В 50-тата минута Григор Георгиев от Ботев центрира от корнер, а топката срещна напречната греда. в 89 - та минута ФК Верея можеше да си тръгне с трите точки, но Иван Винков направи пропуск след като се опита да отиграе технично топката и стражът на врачани спаси.