Съдии от Кюстендил ръководиха финала на Kamenitza Фен Купа
Съдии от Кюстендил ръководиха финала на Kamenitza Фен Купа / Kamenitza Фен Купа

Кюстендилски съдии ръководиха финалния двубой от турнира Kamenitza Фен Купа. Сашко Деянов и Младен Пенев, които бяха доскоро и рефери в професионалния футбол защитиха своето име и това на кюстендилската съдийска школа. Двамата ръководиха над 10 мача от финалната фаза на турнира, като им бе гласувано доверие още и за един от четвъртфиналите и полуфиналите в Сливен.

Отборът на „ОК Офис ВИП Комфорт" спечели тазгодишното издание на Kamenitza Фен Купа и още тази есен ще пътува до футболното сърце на Бразилия - стадион „Маракана" в Рио де Жанейро. Във финалния мач шампионите се наложиха над "Ветерани (Черно Море)" с 3:1, след дузпи. Шампионите получиха купата си от култовото трио от САЩ ‘94 - мегазвездата Христо Стоичков, домакинът Йордан Лечков и Трифон Иванов, който е дългогодишен приятел на турнира и лице на тазгодишната кампания, информира официалният сайт на Kamenitza.
Дузпи решиха изхода и от полуфиналите. Четвъртото място бе за шуменския "Трите мечки", а бронзовите медали отидоха при момчетата от "Ахелой Бургас-Спорт". За най-спортсменски отбор бе избран тимът на "Манастирище".
Общият брой участници в играта „Пътя към Маракана" бе близо 1000, а Светослав Яков спечели уникалния шанс да придружи шампионите до Бразилия заедно с двама свои приятели.
През тази година, за първи път Кюстендил и стадион "Осогово" бяха домакини на един от полуфиналните турнири от Kamenitza Фен Купа.