Наградиха най- добрите биатлонисти от Сапарева баня, след силен сезон с 18 отличия / Община Сапарева баня

Кметът на община Сапарева баня Калин Гелев бе гост на официалното закриване на сезон 2015/2016 г. на Българската федерация по биатлон /БФБ/. На церемонията, която се състоя в Музея на спорта в София, бяха връчени награди на победителите в купа „Надежди" и купа „България" в 14 възрастови групи. 17-те млади биатлонисти от община Сапарева баня спечелиха цели 18 отличия за сезон 2015/2016 г. Така в почти всички възрастови групи младите надежди от Сапарева баня завоюваха купи - имат 8 първи места, 7 втори и 3 трети места.

На церемонията, провела се в Деня на българския спорт, присъстваха още зам.-кметът Евелина Нешева, общинските съветници Христо Милтенов и Орлин Пехливански, треньорите Райко Пенев и Илиян Пенев.

Кметът Калин Гелев връчи купите на победителите в категория юноши и девойки младша възраст. В тази категория и трите места са спечелени от сапаревобански състезателки: първа е Любомира Пехливанска, втора - Йоана Гелева и трета - Илияна Джаджарова.

netinfo

Награда в една от категориите връчи и европейската шампионка по биатлон Радка Попова, която е родом от община Сапарева баня.

И в категорията при момчета до 11 - годишна възраст първите места отново грабнаха състезатели от Сапарева баня. Златото е за Георги Наумов, втори е Лъчезар Божилов и трети - Веселин Белчински.
В различните възрастови категории сапаревобанските биатлонисти с първи места са още: Гергана Джаджарова, Християн Божилов, Валентина Димитрова, Даниел Пешков, Елеонора Жишкина и Никола Стоичков.
С отличия за второ място са още: Василена Пехливанска, Валентина Димитрова, Иван Пешков, Петър Велчев и Станислав Ангелков. Купа за трето място спечели и Красимир Атанасов.

netinfo

"За младите ни спортни надежди и община Сапарева баня този сезон бе изключително успешен. Резултатите на състезателите ни и мотивацията, която виждам в тях, ме карат да вярвам, че ще имаме още много поводи за гордост. Поздравявам целия екип за завоюваните отличия и им желая още по-големи успехи занапред", заяви след церемонията кметът Калин Гелев.

Официални гости на събитието бяха още министърът на младежта и спорта Красен Кралев, генералният секретар на БОК Белчо Горанов, президентът на БФБ Екатерина Дафовска и представители на спонсорите на федерацията.
Владимир Илиев от клуб Аякс (Троян) спечели купа "България" за този сезон, а след него останаха Михаил Клечеров (Банско) и Антон Синапов (НСА). Тримата получиха своите награди от министър Красен Кралев.
При жените купа "България" взе Стефани Попова (НСА), втора е Дафинка Коева (Банско), а трета Даниела Кадева (Банско). Те бяха наградени от Екатерина Дафовска.