Баскетболистките на Доростол - Силистра стартираха новия сезон с две победи
Баскетболистките на Доростол - Силистра стартираха новия сезон с две победи / jordansilistra.blogspot.bg

С две победи на девойките от Баскетболен клуб „Доростол” – Силистра, възпитанички на Росица Тодорова, започна новият баскетболен сезон, информират от крайдунавския град. Двубоите се състояха на турнир, игран във Варна. Преди дни  на зонален съвет там бе взето решение да има общо 15 турнира за всички възрастови групи. В мъжката „част” с треньор Светлана Тодорова ще има 9 турнира, от които 3 ще се проведат в Силистра. В женската "част" турнирите са 6, единият от които е в Силистра на 22 ноември. Междувременно дотогава вече трябва да е проведено общото събрание на Клуба с президент Пенчо Ковачев, което веднъж бе отложено по организационни причини.

През месец юни отборът на Баскетболен клуб „Доростол“ Силистра с трeньори Светлана Тодорова и Лъчезар Тодоров спечели бронзовите медали от държавното първенство за момчета до 14 години, припомнят от крайдунавската община. В последните 6 шампиона до 14 г. момчетата на Силистра са за трети път медалисти - първи през 2010 г. и втори през 2011 г. В същата възрастова група момичетата са сред осемте най-добри.

Две шести места имат доростолци във финалите на първенствата в други две възрастови групи – кадети до 16 г. и младежи до 19 г. Двама са и националните  състезатели – Георги Кирилов  и Преслав Неделчев, който тази година завърши ПМГ „Св. Климент Охридски“, и през лятото участва на европейско първенство.

В миналия спортно-състезателен сезон Силистра има и два бронзови медала от  финалите на ученическите игри за XI-XII клас чрез отборите на ПМГ „Св. Климент Охридски“.