Гери Апостолова втора на Световното по киокушинкай
Гери Апостолова втора на Световното по киокушинкай / netinfo
Бургаската състезателка Гергана Апостолова в дисциплина “ката” в киокушин карате зае второ място на Световното първенство за жени в префектура Чиба в японската столица Токио. Тя се класира с 21 точки след представителката на домакините Ито, която спечели 21,5. Двете са стари съпернички в своята дисциплина, като на миналия Шампионат на Америка, Гергана победи безапелационно каратеката от Япония.

Главната инструкторка на бургаския клуб “Киокушин Спирит” спечели престижното второ място в Япония, изпреварвайки състезателки от Русия, Полша и Румъния, с изпълнение на катата “су ши ко”. Гергана Апостолова се представи с последния номер от всички 1784 каратеки от целия свят.

В звуковия файл световната вицешампионка разказва за турнира, своята съперничка и катата, с която спечели второ място