Ван дер Саар, Рио и Рууни с най-високи оценки за Юнайтед
Ван дер Саар, Рио и Рууни с най-високи оценки за Юнайтед / netinfo
Рио Фърдинанд, Уейн Рууни и Едвин ван дер Саар получиха най-високи оценки за представянето си в дербито с Арсенал, спечелено от Манчестър Юнайтед с 2:1. Тримата получиха 8 от 10, а Кристиано Роналдо бе оценен от „Manchester Evening News” с 5-ца.

Ето всички оценки на състезателите на сър Алекс Фъргюсън:

Ван дер Саар – холандецът показа страхотна форма и с изключение на грешката при гола на Адебайор, направо отказа „артилеристите” и изявите си. 8

Браун – едно от слабите звена в отбора през първата част, но през втората подобри играта си. 5

Фърдинанд – на два пъти застраши собствената си врата и изправи Ван дер Саар на нокти, но като цяло бе сред най-добрите футболисти на терена. 8

Пике – младият испанец за момент не загуби увереност като бе с основна заслуга за добрата игра на Юнайтед. 7

Евра – през цялото време се бори с Ебоуе, а затвори вратата и на Уолкът. 7

Парк – Кореецът преследваше сенките на играчите на Арсенал през целия мач и така и не можа да окаже реално влияние върху представянето на Юнайтед. 4

Карик – много добър в последно време, но срещу Арсенал – слаби пасове, не можа да разкрие потенциала си. 5

Харгрийвс – Не успя да покаже изключителната форма от мача с Рома, но все пак вкара невероятно победно попадение. 7

Скоулс – необикновено слаба игра на ветерана, загуби се в срещата. 4

Роналдо – запази хладнокръвие при потворното изпълнение на дузпата, но като цяло не впечатли с нищо. 5

Рууни – единственият, който с атаките си реално заплашваше вратата на Арсенал през първата част и по време на целия мач. 8