Пекин: Италия и Бразилия започнаха с победи в турнира по футбол
Пекин: Италия и Бразилия започнаха с победи в турнира по футбол / netinfo
Фаворитите Италия и Бразилия започнаха с победи във футболния турнир на Олимпийските игри.

„Скуадра адзура” победи с класическото 3:0 Хондурас и оглави класирането в група D. Футболистът на Ювентус Себастиан Джовинко откри резултата в 41-вата минута, като попадението му може да се бори за гол на турнира. 21-годишният талант вкара с мощен изстрел с левия крак извън наказателното поле. Изстрелът попадна в горния ляв ъгъл и не остави шансове на Кевин Ернандес.

Само 4 минути по-късно Куарарол Арсу игра с ръка в наказателното поле на Хондурас и Джузепе Роси реализира отсъдената дузпа.

Роберт Акуафреска в 52-рата минута оформи крайния резултат след като вкара нова дузпа.

Бразилия също стартира с победа 1:0 срещу Белгия. Единственото попадение в двубоя вкара Ернанес в 79-тата минута, а белгийците завършиха мача с 9 човека, тъй като червени картони получиха Винсен Компани и Маруан Фейлани.

В другите ранни мачове от програмата Австралия и Сърбия завършиха 1:1, а САЩ победи Япония с 1:0.