Тишо Кънев заби седем гола, локомотивци с рекорден резултат
Тишо Кънев заби седем гола, локомотивци с рекорден резултат / Дарик нюз, архив

Рекордно 9:0 записаха горнооряховци срещу „Янтра Габрово” в неделя, а Тихомир Кънев заби седем гола. Още в 3- ата минута Любо Генчев подаде на деветката на тима за 1:0. Шест по- късно Кънев удвои резултата, след като с лекота премина през защитата на гостите. Нападателят на „Локомотив” стигна до хетрик в 32- ата минута, а в 37 опъна мрежата с мощен удар за 4:0. Попадението бе под №100 за „железничарите” през сезона и накара публиката да изпадне в еуфория.

Головата серия продължи в 48- ата минута, в която Балъков изпусна да отбележи с глава, но топката се върна в краката на Кънев, който разстреля вратаря на гостите за 5:0. Малко по- късно попадение на Виталий Савченко не бе зачетено заради маркирана засада.В 72- ата минута реферът отсъди наказателен удар за нарушение срещу Любо Генчев, който Кънев реализира за 6:0.

Седмият гол отбеляза Красен Трифонов в 80- ата минута, възползвайки се от подаване на Венци Трифонов. Любо Генчев даде хубав пас отдясно на Кънев за 8:0,а минута преди края на двубоя Явор Генчев довърши гостите с гол за 9:0. Футболистите на „Локомотив” направиха жест към публиката, като с фланелки изписаха „100 подарък за Вас” по случай стотния отбелязан гол.

„Локомотив”: Христанов, Фиданин, Л. Стефанов (46 В. Трифонов), Й. Петров (46 Я. Генчев), Стоев, И. Петров, Л. Генчев, Балъков, Иванов (60 В. Савченко), Кънев, Кр. Трифонов.