/ bgbasket.com
"Черно море Тича" се изправя срещу "Шампион 2006", след като с лекота мина и през "Тунджа" във втория си мач от група А на финалите на държавното първенство по баскетбол при юношите до 19 години. Момчетата на Кирил Петров играят с "Шампион" в 13:00 часа днес в зала "Триадица" в София. В другия мач в групата "Шампион" спечели срещу "Левски" със 73-72.

"Черно море Тича" U19 чака  "Тунджа", след като мина през "Левски"

Варненци стартираха ударно двубоя срещу "Тунджа" вчера и не дадоха никакви аванси на съперника, съобщава bgbasket.com. Те ограничиха повече останалите играчи на Тунджа, въпреки че Александър Матушев продължи да вкарва от всякакви положения и независимо от защитниците срещу себе си.

Още след първите няколко минути Черно море водеше с 26:6, а след това поддържаше аванса си от двайсетина точки. На почивката Мартин Стефанов и Матушев вече имаха по 19 точки за двата тима.

В края на третата част разликата мина 30 точки, когато на терена се появиха и най-младите в двата състава, родени 2002 и 2003-а. Те доиграха двубоя без особена разлика, като най-младите във варненския тим направиха няколко отлични бързи атаки до крайното 100:63.

Мартин Стефанов записа 28 точки, 6 борби и 3 чадъра. Александър Кръстев записа 11 точки и 9 борби. Цветан Савов се включи с 10 точки и 9 асистенции, по 10 точки добавиха Мартин Йорданов и Берк Мехмед.Александър Матушев реализира 25 за 27 минути за Тунджа Ямбол.