16-годишна варненка първа на държавното по ориентиране при жените
16-годишна варненка първа на държавното по ориентиране при жените / Личен архив

Едва 16-годишната варненка Невена Симеонова, която е състезателка на СК „Бегун”  направи истински фурор на държавното първенство по спортно ориентиране като спечели първото място в надпреварата на жените ( Ж 20 г). Тя спечели спринта в Самоков, като триумфира и на дългата дистанция. При щафетата (М 20) Невена заедно с Ивайло Петков и Георги Делев заема 5-ото място.

Другата щафета на варненци Калин Карачоров, Ивайло Иванов и Владимир Атанасов  е втора при мъжете (М 21 Е). По-рано в Боровец Невена Симеонова печели първото място и на Държавното първенство по нощно ориентиране в своята възрастова група. Там със злато се окичват още съотборниците й Александър Иванов (М 14), Ивайло Петков (М 16) и Пламен Иванов (М 40). Треньорът на СК „Бегун” Владимир Атанасов е трети (М 21 Е), а на същата позиция се класира и Георги Дерев при 16 годишните.