Установиха търговско дружество, ощетило държавния бюджет в особено големи размери в София, съобщиха от полицията.
След извършена проверка от отдел „Икономическа полиция“ на Главна дирекция „Национална полиция“ в склад за търговия на едро с алкохолни напитки, цигари, бира и захарни изделия, са установени нарушения на данъчното и осигурителното законодателство.
Част от тях са съществени разминавания на трудовите възнаграждения и сумите, върху които са осигурявани служителите - около 50 от работниците са на минимална работна заплата, а 9 са без трудов договор.

В хода на предприетите действия е установено, че всъщност те реално получават около и над 3000 лева нетна заплата и по този начин се укриват месечно осигурителни вноски в особено големи размери.
Други нарушения са - търговия на стоки без фактури и документи за произход, продажбите са се фактурирали в отчетните регистри избирателно.
Предстои анализ на събраната информация, установяване на допълнителни факти и обстоятелства и доклад в Софийската градска прокуратура с оглед данни за извършено престъпления - изпиране на пари, избягване установяването на плащането на данъчни задължения и укриване на задължителни осигурителни и здравни вноски в големи размери.
Складът е поставен под мониторинг на „Фискален контрол“ към приходната агенция с цел изсветляване на реалния размер на оборотите и събиране на данъци. Съвместната операция е добър пример за взаимодействие между държавните институции.