Дублиращия тим на ОФК Сливен се наложи с 2:1 над Спартак / Вн/
Дублиращия тим на ОФК Сливен се наложи с 2:1 над Спартак / Вн/ / netinfo

Дублиращият тим на ОФК Сливен се наложи с 2:1 над гостуващия дубъл на ПФК „Спартак” тази вечер на ст.”Хаджи Димитър”. „Войводите” имаха шанса да открият още в 11 – тата минута, когато Валентин Вълков остана сам срещу вратаря на гостите, но бе неточен и би топката в ръцете на Банков. След тази атака на Сливен последва ранна смяна в тима на „Спартак” – на мястото на Луго влезе в игра Глушков. В 16-тата минута след опасен пробив в наказателното поле на „Спартак”, капитанът на Сливен Георги Петков не успя да „разпечата” вратата на „соколите”. В 25 –тата минута Иван Коконов бе точен и откри резултата в полза на Сливен. Валентин Веселинов удвои резултата в 32-тата минута от мача.

Второто полувреме започна със смени в състава на Сливен. На мястото титулярите Симеон Райков и Петър Стоянов влязоха в игра Иван Тодоров и Добромир Димитров. Смяна бе извършена и в състава на гостите – Орлин Обрешков замени Иван Атанасов. В 67-та минута от двубоя главният рефер Павлин Тютюнджиян показа червен картон на футболиста от „Спартак” Данаил Борисов за груба срещу играч на Сливен. Голът за гостите дойде в 72 –та минута, след точен удар на Йордан Пенев. В 77 –та минута отново футболист на „Спартак” получи червен картон. Към съблекалните бе отпратен Михаел Михалев.

За грубо отношение и неуважение към съдийските решения от резервната скамейка бе изгонен помощник- треньорът на варненци Златин Михайлов. В отбора на Сливен бе извършена още една смяна до края на мача - Добромир Димитров бе сменен от Деян Митев.

Следващата седмица дублиращият тим на ОФК Сливен ще гостува на Славия в София.