Общо 552 жители на област Шумен са регистрирали вече над 2700 касови бележки на обща стойност 36 603,73 лева за участие в данъчната лотария. Това сочат данните към датата 18 ноември, информират от офиса на НАП в Шумен. По брой активни, както и нови потребители в интернет, още от самото начало на играта област Шумен води пред области като Търговище, София област, Сливен, Разград и др. „Факт е, че лотарията е истински хит и участниците в нея непрекъснато се увеличават", коментират данъчните в Шумен.
Лотарията на НАП с регистрация на касови бележки стартира на 16 октомври и ще продължи до 00:00 часа на 11 декември 2016 година. Името на първия късметлия ще стане известно още на 20 декември тази година. Голямата награда е автомобил, всяка седмица ще се тегли смартфон, а веднъж месечно - 40-инчов смарт 3D телевизор. В лотарията може да участва всеки, навършил 14 години и има регистриран профил в сайта kasovbon.bg
Регистрация на касови бележки може да става и през мобилното приложение, достъпно за операционна система Android, а скоро и за iOS.
Няма изискване за стойността на покупката, няма и ограничения на броя на регистрираните бележки. Важно е когато се взима касова бележка, на нея задължително да бъде изписано "фискален бон" или "системен бон", а не "служебен бон", за да бъде валидна за участие в лотарията, а касовите бележки да са издадени след 16 ноември 2015 г. включително.
До седмица регистрацията за участие в лотарията ще може да става и чрез обаждане на националната телефонна линия на Агенцията - 0700 18 700. Това се прави с цел да бъдат улеснени хората, които нямат ежедневен достъп до интернет.
Задължително условие за получаване на наградите е спечелилият да пази регистрирания касов бон, като с цел по-голяма сигурност се препоръчва и сканиране на касовите бележки и съхраняване на тези копия заедно с оригиналите.