Официално откриване на изложбата “Рушники Подніпров’я», по инициатива на Днепропетровския Дом на изкуствата, се състоя в Доходното здание.
Изложбата представя един от символите на Украйна — бродираната кърпа. Майсторките на украинската бродерия демонстрират в своите работи най-характерните за Средното Поднепровие мотиви, техники, цветова гама. Повечето от тях се базират в творчеството си на традиционното наследство от миналото.
Експонатите се представят в България благодарение на Посолството на Украйна в България и Почетното консулство на Украйна в Русе. Ирена Петрова – Директор дирекция „Култура и образование“ поздрави всички присъстващи от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.
На събитието присъстваха още Микола Балтажи – Извънредния и Пълномощен Посланик на Украйна в Република България, Пламен Бобоков - Почетен консул на Украйна в гр. Русе, Димитър Георгиев - Почетен консул на Украйна в гр. Пловдив, Димитър Караненов - Почетен консул на Украйна в гр. Бургас, Валентина Слобода – Директор на Дома на изкуството в Днепропетровск, Светлана Макаренко – майсторка на украинската бродерия, която показа техника на бродиране по време на изложбата.