Сребърни медали за щафетата на Цвети Кирилова на 4х400
Сребърни медали за щафетата на Цвети Кирилова на 4х400 / Личен архив

Сребърни медали спечели щафетата на спортен клуб „Цвети Кирилова"- Кюстендил в дисциплината  4х400 метра на Републиканското първенство за мъже и жени в Правец. Щафетата бе в състав- Мерлина Арнаудова, Никол Стамболийска, Цветелина Кирилова и Силвия Димитрова. Тя постигна резултат 3.54.90 мин. Шампионки станаха момичетата от „КЛАСА", с време- 3.53.21 мин.

На стотни от финала на спринта на 100 метра остана Никол Стамболийска. Тя финишира с 10- то време- 12, 78 сек. 12- та е съотборничката й, 42- годишната Мерлина Арнаудова с 12, 88 сек. Снежина Стоянова е 15- та. Златният медал спечели Габриела Лалева с 11, 69 сек.

Лалева победи и на 200 метра, където Арнаудова е на 11- та позиция. Силвия Димитрова от „Цвети Кирилова" финишира 6- та във финала на 400 метра. Снежина Стоянова е на 8- мо място в скока на дължина.

Сребърни медали за щафетата на "Цвети Кирилова" на 4х400

Кюстендилката и призьор в анкетата на Дарик радио „Спортист на Кюстендил", Михаела Методиева от „КЛАСА" отново е №1 в хвърлянето на чук. В същата дисциплина при мъжете участваха Светослав Велков и Алекзандър Йорданов от клуб „Пауталия", като се класираха на 10- то и 11- то място.

Треньорът в клуб „Цвети Кирилова" Илиян Зарев участва в спринта на 200 метра и финишира с 24- то време, от 39 състезатели.

Ивета Мицова от „Сапарева баня" завърши на 5- то място в бягането на 1 500 метра.

Нанси Окоро от „Сапарева баня" стана републиканска шампионка на 800 метра и спечели бронзов медал на 1 500 метра от Републиканското първенство за момчета и момичета до 16 години.

Димитър Христов от „Цвети Кирилова" спечели бронзово отличие при момчетата на 1 500 метра.

За клуб „Пауталия" много силно се представи Рос- Мари Маринова, която остана на 9 см. от бронзовия медал при тласкането на гюле, където е 4- та. Маринова е 10- та на диск.

Ивета Милошова завърши 8- ма в скока на дължина. Съотборничката й Александра Бързункова е 17- та. Бързункова е 18- та на спринта на 100 метра, а Милошова е 20- та от 38 момичета.