Миньор наказа Спартак Вн с 3:1
Миньор наказа Спартак Вн с 3:1 / netinfo
С 3:1 се наложи тимът на "Миньор" Пк над "Спартак" Вн на стадион "Осогово" в Кюстендил. Мачът се игра при доста студено време и публика от около 1000 души.
Още в третата минута Николай Станков изведе своите напред. След като Валмир изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената, попадна във Василев, който с едно докосване я подаде на Станков и от 23 м по диагонала откри резултата. 15 минути по- късно гостите изравниха чрез Стойко Сакалиев, който се възползва от груба грешка в пернишката отбрана. До почивката и двата отбора имаха своите положения, но най- чистото бе пред вратата на варненци, когато Румен Трифонов, останал "очи в очи" с вратаря на "Спартак" направи сериозен пропуск.
В началото на второто полувреме футболистите от Варна допуснаха доста грешки. Перничани се стегнаха в последните 20 минути и стигнаха до две нови попадения. В 72-рата минута Костадин Хазуров доведе до 2:1 с глава, а само 6 минути по- късно резервата Борислав Дичев оформи крайното 3:1.