/ netinfo
26 отбора ще участват в квалификационния турнир за Каменица Фен купа 2018 в Кюстендил. Срещите са утре на стадион “Странджата”, като първите два мача, от първия кръг започват в 09, 00 ч. Играят по 5 полеви играчи, плюс вратар, в две полувремена от по 15 минути, с 3 минутна почивка между тях.

В първият кръг, жребият определи 10 двойки, като победителите от тях се класират за втория кръг, където ще се включат директно и 6 отбора, извадили късмет при жребия.

Отборите от Младост и Капията спечелиха футболния турнир на ОДК-Кюстендил (СНИМКИ)

Мачовете от втория кръг започват в 12:20 часа. Победителите от 8-те двойки във втория кръг се класират за регионалния полуфинал, на който домакин отново ще бъде Кюстендил, на 7-8 юли. В него ще участват и най-добрите 14 отбора от квалификацията в Благоевград и най-добрите 10 от област Перник.

Сред по любопитните имена на отбори тази година в област Кюстендил са: Баджанаците, Патаклама, Лагерсон, Урожай, Млади надежди, Светците, Хала Мадрид, Гримаса. Участват и традиционните вече - ФК "Кюстендил", Герена, Сибир.