Хиляди стоки-менте бяха унищожени под контрола на Митница - Свиленград
Хиляди стоки-менте бяха унищожени под контрола на Митница - Свиленград / Снимка: Митница - Свиленград

5 046 фалшификати на текстилни изделия бяха нарязани машинно днес под контрола на Митница - Свиленград, съобщиха оттам. Чрез натрошаване бяха унищожени и общо 1 465 фалшификати на световноизвестни марки парфюми и тоалетни води. По време на процедурата бяха унищожени и 552 чифта спортни обувки, чехли и джапанки, по-голяма част от които с логото на световноизвестни марки.

При друга процедура през седмицата бяха унищожени още стоки с логото на световноизвестни марки:  991 парфюма, 981 текстилни изделия, 284 спортни обувки, както и 200 часовници.

Стоките са били предназначени за реализация както на българския пазар, така и в другите страни-членки на Европейския съюз.

Имитациите са задържани от митническите инспектори на пункта Капитан Андреево при опити да бъдат пренесени в нарушение на Закона за марките и географските обозначения.