Двама души са хванати в края на седмицата на територията на област Габрово да шофират без да имат документ за това.
На 20 февруари, около 15.45 ч., на ул. "Ген. Николов" в Габрово, полицейски екип спрял за проверка л.а. „Фиат Венто”. Установено е, че водачът – 39-годишен габровец, не притежава свидетелство за управление на МПС. Нарушението е извършено в рамките на едногодишния срок от наложено му по административен ред наказание за същото деяние. По случая е започнато бързо полицейско производство.
На 21 февруари, около 15.50 ч., в село Душево, полицейски екип спрял за проверка л.а. „Фиат Ивеко”. Установено е, че водачът – 55-годишен мъж от село Богатово, не притежава свидетелство за управление на МПС. Нарушението е извършено в рамките на едногодишния срок от наложено му по административен ред наказание за същото деяние. По случая е започнато бързо полицейско производство.