/ netinfo

Мъжкият отбор на „Чардафон“ отпадна на ¼ финалите в турнира Купа България. В битка за място във финалната четворка, бронзовите медалисти от миналогодишното издание на надпреварата отстъпиха с 27:32 на „Спартак“ във Варна. На полувремето домакините имаха аванс от 6 гола – 11:17.

Коледен турнир по хандбал „Пулсът на шампионите“

Изненадващо на ¼ финалите отпадна и вицешампионът и финалист в турнира за 2018-та „Добруджа“.

Тимът от Добрич отстъпи на „Пирин 94“ (Гоце Делчев) с 20:22. Двубоят се в залата на Първа езикова гимназия във Варна и до почивката резултатът бе равен – 11:11.  За полуфиналите се класира и съставът на НСА (София), след успех с 34:28 над „Локомотив“ (Горна Оряховица). Носителят на трофея „Локомотив“ (Варна) си гарантира участието във финалната фаза преди седмица, като надигра „Левски“ (Левски) с 48:19.

Източник: sport-gabrovo.com