Юта допусна поражение у дома от Сан Антонио
Юта допусна поражение у дома от Сан Антонио / netinfo

Юта загуби второто ди домакинство от финалната серия на Западната конференция от Сан Антонио.

Гостите спечелиха четвъртия мач от полуфиналните плейофи в НБА с 91:79 (20:21, 22:29, 20:13, 28:17) и по този начин се доближиха до последния етап в надпреварата. След това поражение на Джаз резултатът в серията вече е 3:1 победи в полза на Сан Антонио.

Най-ценни за успеха бяха Тим Дънкан и Тони Паркър съответно с 19 и 17 точки, докато за „джазмените” Дерон Уилямс завърши с 27, но и това не помогна на неговия тим да изравни серията и да стигне до победата, от която се нуждаеше.

Баскетболистите на Юта водеха в резултата на полувремето с 50: 42, но не успяха да задържат преднината си във втората част, когато лидерите на Сан Антонио реализираха общо 48 точки срещу само 30 на домакините.

Следващият мач от серията е на 31 май в Лос Анжелис.