Етър- 1924 победи Шумен с 1:0 в контролен мач
Етър- 1924 победи Шумен с 1:0 в контролен мач / netinfo
“Етър- 1924” победи “Шумен” с 1:0 в мач игран на терена в Самоводене днес. За великотърновци срещата пропуснаха заради настинка капитанът на отбора Мариян Генов, голмайсторът Михаил Аврионов и новото попълнение Илко Трифонов. Преди почивката виолетовите имаха подчертано надмощие, което нападателят Ивайло Димитров на три пъти пропусна да материализира.
В 22- та минута той бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Велислав Илиев, но последния спаси ударът му. Секунди по- късно Димитров получи топката на два метра от рамката от Веско Станчев и отново не успя да преодолее Артакиев. В края на полувремето шуменския страж отрази и силен удар на Атанасов от 25 метра. Гостите от своя страна действаха доста беззъбо и нито веднъж не затрудниха Рашков и отбраната пред него. След почивката и двамата треньори направиха поредица от смени, което накъса играта и темпото спадна.
В 57- та минута Калоян Илиев намери непокрития Динко Дерменджиев и той отбеляза единственият гол в мача за 1:0. До края се запомни само един удар на Съботинов, при който топката облиза напречната греда на вратата бранена от шуменци.
“Етър- 1924”: Рашков, Панайотов, Костадинов, Ванков, К. Илиев, В. Илиев, Атанасов, Петров, Станчев, Димитров, Карагитлиев / Стоянов, Бориславов, Маджиров, Съботинов, Дерменджиев, Панов, Върбанов, Калчев, Караиванов/.