Цветелина Викторова с два медала от Спешъл Олимпикс- 2007
Цветелина Викторова с два медала от Спешъл Олимпикс- 2007 / netinfo

Два сребърни медала на тенис на маса от Световните летни игри на Спешъл Олимпикс в Шанхай спечели Цветелина Викторова, съобщи Мария Стоенчева- председател на международната организация във В. Търново. 13- годишната ученичка от Помощното училище “Теодосий Търновски” взе отличията на смесени двойки в екип с пловдивчанина Борис Русалов и на сингъл. На полуфинала в Китай българите победиха румънската двойка Йелер- Конинг с 3:0 гейма. В мача за златото, обаче отстъпиха пред представителите на домакините Лин и Уан. В надпреварата по единично Цветелина Викторова се класира също втора, след като в дивизия “А- 1” победи Хю Мюй от Хонг Конг и загуби от кубинката Каридад Аная. Именно среброто в срещите на сингъл я придвижи нагоре в ранглистата на тенис на маса и организаторите я включиха в дивизия “А-2”, където бяха събрани най- добре представилите се момичета на възраст от 8 до 15 години. Жребият противопостави великотърновката на Йенг Йо от Макао. Срещата бе много оспорвана, но в крайна сметка с две години по- голямата азиатка спечели с 3:2 гейма, независимо че в решителния пети губеше. При победа Цветелина Викторова щеше да си осигури минимум бронзов медал.