Антоний Балъков с два гола за победата на горнооряховци в Севлиево
Антоний Балъков с два гола за победата на горнооряховци в Севлиево / Дарик нюз, архив

Горнооряховският „Локомотив“ спечели гостуването на „Видима Раковски“ с в Севлиево с 1:3. През първото полувреме зрителите бяха свидетели на интензивен и интересен футбол, с много единоборства и атаки. Още в първите минути гостите пресираха и създадоха няколко голови положения, които пропуснаха. В 29- ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Красен Трифонов топката докосна крака на Тихомир Кънев, а след това с леко чукване Иван Пенев опъна мрежата на домакините за 0:1. Последваха няколко опасности пред вратата на гостите, но вратарят Стоян Петков успя да ги неутрализира. При контраатака на „Видима“ в 38 минута Добри Петров успя да пробие защитата на „Локомотив“, излезе директно срещу Петков и изравни резултата. При идентична ответна атака Любо Генчев подаде точно на Антони Балъков, който „разстреля“ вратаря на домакините за 1:2. В добвеното време на първата част Балъков се разписа за втори път в срещата за 1:3..  Две минути след началото на второто полувреме Любо Генчев опита да отбележи със силен шут от центъра, но топката мина на сантиметри надгредата. Късметът избяга от Генчев и в 58- ата минута, когато след центриране заби топката с глава, но отново не намери очетранията на вратата. Малшанс извади Николай Петров, който получи травма в рамото след сблъсък с играч на „Видима“ и бе откаран веднага в болница в Габрово, където му бе извършена операция. Случилото се даде тласък на домакините и те пренесоха играта в половината на горнооряховци. Добромир Петров отправи мощен удар към Стоян Петков, който обаче попадна в ръцете на вратаря.

„Локомотив“: Петков, Стефанов, Стоев, Пенев, Л. Генчев, Я. Генчев (84 Панайотов), Кънев, Балъков, Кр. Трифонов (87 Март. Иванов), Фиданин, Н. Петров (67 Й. Петров).