Берое с с нов успех в А група
Берое с с нов успех в А група / beroe.bg

Футболистите на Берое записаха нова победа в първенството на А група. В среща от ХІІ кръг на шампионата старозагорци се наложиха с 1:0 над Пирин. Двубоят се игра на стадиона в Благоевград, а единственото попадение отбеляза Стивън Петков в 24-та минута.

За юношата на Левски това е първи гол с екипа на Берое. Той се готви със старозагорци от началото на 2015 г., но получи разрешение за игра едва в края на сезона.

"Зелено-белите" изпуснаха и няколко възможности за второ попадение след като Исмаил Иса уцели гредата, а удар на Георги Божилов премина покрай вратата.

С успеха Берое се изкачи на четвъртото място в класирането с 20 точки. "Зелено-белите" имат само две точки по-малко от лидерите в А група Левски, Литекс и Лудогорец.

В следващия кръг Берое е домакин на Славия, мачът е на 26 октомври от 20,00 часа на стадион "Берое".