Училището в село Ботево спечели лекоатлетическа щафета
Училището в село Ботево спечели лекоатлетическа щафета / netinfo

Лекоатлетите от училището в село Ботево спечелиха Купата на кмета на община „Тунджа” в първата общинска проява, посветена на 17 май – Деня на българския спорт и професионален празник на работещите в сферата на спорта. Малките спортисти от основно училище “Христо Ботев” в село Ботево спечелиха лекоатлетическата щафета за Купата на Кмета на Община „Тунджа” за 2012 и по този начин прекъснаха няколкогодишният победител - отборът на училището от село Кукорево. В състезанието в различните възрастови групи на старт застанаха смесени отбори. Ботевци спечелиха надпреварата в три възрастови групи - І-ІІ, ІІІ-ІV ,V-VІ и VІІ-VІІІ клас и с актив от 38 точки финишираха първи в комплексното класиране. Втори останаха традиционните домакини на проявата – от ОУ ”Христо Ботев” от Кукорево, а трети са атлетите от училището в Дражево.  В щафетата участваха и отбори от началните училища на селата Крумово и Завой.

Организатор на проявата са Ученически спортен клуб “Тунджа” - с. Кукорево, ОУ ”Христо Ботев” - с. Кукорево и Община „Тунджа”. За всички участващи отбори имаше осигурени награди.