Спартак Пд удари 4 греди, но завърши 0:0 със Светкавица
Спартак Пд удари 4 греди, но завърши 0:0 със Светкавица / netinfo
Отборът на Спартак Пд загуби първи точки на свой терен от началото на сезона, завършвайки 0:0 срещу Светкавица. Домакините бяха преследвани от тотален малшанс, след като на четири пъти гредите спасиха гостите от загуба на ст.”Тодор Диев”.

През първата част двубоят бе доста скучен и равностоен и никой от двата отбора не успя да създаде чисто голово положение.

Още в началото на втората част треньорът на „гладиаторите” Николай Киров пусна в игра Стоян Терзиев – Мечката и Евгени Курдов, което веднага освежи действията на домакините. Първо в 47-ата минута Терзиев с плътен шут от десетина метра нацели дясната греда на Светлозар Личев, а малко след това Курдов с глава изпрати топката в напречният стълб.

В средата на полувремето гостите имаха най-добрия си шанс за гол, когато Христов стреля от пряк свободен удар и затрудни максимално Стойчев.

Върхът на пропуските бе в 87-ата минута, когато последователно Аргиров и Трифонов нацелиха гредите от непосредствена близост, а секунди след това Курдов би в аут от границата на вратарското поле.

Последният шанс за домакините бе в края на 3-минутното продължение, когато отново Курдов стреля силно, но Личев с плонж успя да спаси шута му, а с това и точката за Светкавица.

Ето и съставите на двата отбора:

Спартак: Стойчев, Аргиров, Ибрахим, Слаев (46-Терзиев), Симеонов (к), Стаев, Коларов (70-Коруджиев), Христов, Трифонов, Площаков (58-Курдов), Стоянов.

Светкавица: Личев, Р. Стоянов, Василев, Дамянов, Петров (90-Русев), Венков, Комитов (к), Великов, Милен Христов (85-Кънев), Калоянов (90-Шоколаров), Мартин Христов.