10-годишна е причинила пожар в дома на родителите си в крумовградското село Вранско, установиха полицаи от РУ-Крумовград. Момичето си играло с кибрит и се запалило легло в една от стаите. Огънят унищожил телевизор, хладилник и други вещи. Материалите по случая са изпратени в прокуратурата с мнение да бъдат предприети възпитателни мерки спрямо малолетната.
Незагасен фас, изхвърлен от по-горен етаж, е причинил пожар на терасата на апартамент в кв."Възрожденци" в Кърджали. Сигналът за произшествието е подаден в 9,26 часа вчера. Петима огнеборци от звеното в Кърджали са потушили пламъците, преди да обхванат жилището. Изгорели са 3 кв.м дограма, пластмасова етажерка, опушени са стените в стаята.
Сигнал за остра задушлива миризма от канализацията в района на бул."Беломорски" №4 в Кърджали е бил подаден вчера на тел.112. Екип на Гражданска защита е извършил замервания с газанализатор и е установил, че има наднормени стойности на изобутен. Няма пострадали и нанесени щети. Направени са изследвания на канализационните води, изтичащи от намираща се в района фирма, но не е открит източникът на замърсяване.
Товарен автомобил е закъсал вчера на черен път във вилната зона в село Кьосево. Колата, която била натоварен с 3 тона дърва, е била изтеглена до проходим участък от екип на Гражданска защита.