„Велбъжд и „Марек 1915 с победи в Югозападната Трета лига
„Велбъжд и „Марек 1915 с победи в Югозападната Трета лига / Дарик- Кюстендил

„Велбъжд" спечели втора поредна победа на собствен терен, като спечели с 2:1 двубоя с „Пирин"- Разлог. Първо Михаел Кисьов уцели с глава страничната греда в 16- та мин., но гостите откриха резултата в 27- та мин., чрез Атанас Георгиев. Завърналият се в титулярният състав Атанас Пенков възстанови равенството в 43- та минута. Победното попадение бе дело на влезлият като резерва Николай Петков в 79- та мин.

Пом.- треньор на отбора на гостите бе Николай Николов- Чезето. В последната част от двубоя в игра за „Пирин" бе и кюстендилецът Цветелин Якимов.
„Марек 1915" постигнаха измъчена победа над „Германея"- Сапарева баня с 1:0, попадение на Робертин Атанасов в 48 мин.
Лидери в класирането са „Струмска слава"- Радомир и „Миньор"- Перник с по 13 т. „Марек 1915", „Германея" и „Велбъжд" имат по 6 т. и делят 9- 11 място, но кюстендилци са с мач по малко. „Велбъжд" гостува на „Ботев" в Ихтиман на 7- ми септември.