Спортист №1 на Кюстендил за 2011 г. продължава победния си ход в сумото
Спортист №1 на Кюстендил за 2011 г. продължава победния си ход в сумото / Личен архив

„Спортист на Кюстендил" за 2011 година, Евелина Николова стана републиканска шампионка по сумо за жени. Тя добави и бронзов медал при девойки до 21 години, състезание, което подцених и играх слабо, сподели спортистката пред Дарик.
Евелина Николова започна с победи над съпернички от ЦСКА и „Перун"- Перник , при девойките до 21 години. На полуфиналите обаче загуби от Виолета Генчева, която спечели след това и златния медал. В спор за бронза Николова победи още един противник от ЦСКА.
„Спортист №1 на Кюстендил" за 2011 година обаче бе безкомпромисна в надпреварата на републиканското първенство при жените. Евелина Николова постигна 3 успеха, над състезателки от „Илинден"-София, „Перун"- Перник, „Левски Елит" и стигна до финала. Нейна съперничка там бе отново Виолета Генчева от „Левски-Елит", шампионката при девойките.
„Този път бях сигурна в себе си и изобщо не и дадох шанс, и така убедително станах шампионка при жените, в кат. до 55 кг.", коментира пред Дарик Евелина Николова. Тя завърши Спортно училище „В. Левски" в Кюстендил, тренира в школата по борба „Васил и Георги Илиеви", а в спорта сумо я въведе Офелия Димова.