Марек- Германея
Марек- Германея / Влади Владимиров
Марек надделя с 2:0 срещу Пирин- Гоце Делчев в двубой от Югозападната Трета лига   и постигна първа победа на стадион „Бончук“.
Росен Йорданов откри резултата в 28- та минута. 3 минути по-късно гостите можеха да изравнят, но след меле пред вратата на Марек топката се озова в ръцете на вратаря Младенов. В 52-ата минута Марек покачи на 2:0 с втори гол на Росен Йорданов, който в този мач игра като нападател. Пирин можеше да намали в 76-ата минута, но Грозданов стреля встрани от целта. Йорданов пък бе много близо до това да направи хеттрик в 78-ата минута, но след като бе изведен сам срещу вратаря, не успя да го преодолее. Шанс за гол имаше и Еньо Кръстовчев в 90-ата минута, но нападателят се забави в наказателното поле, пише сайта pirinsport.

Нова загуба регистрира тимът на „Германея”, този път като гост на Пирин Разлог с 2:0. Преди срещата оставка подаде старши треньорът на отбора от Сапарева баня Борис Кръстев, замести го помощникът му Костадин Джоргов.

ЦСКА 1948 се върна на върха след успех в Банско с 0:2 и загуби на Вихрен като гост на Миньор в Перник с 2:1.