ФК Кюстендил победи и изравни по точки лидера Спортист- Слокощица
ФК Кюстендил победи и изравни по точки лидера Спортист- Слокощица / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Дерби мачът от областна футболна група "Осогово" бе спечелен от ФК "Кюстендил", които победиха с 3:0 лидера в групата "Спортист"- Слокощица. Над 150 фенове гледаха двубоя на стадиона в село Шишковци. Домакините изпуснаха и дузпа в последната минута на срещата. Двата отбора имат по равен брой точки- 37.

ФК "Кюстендил" победи и изравни по точки лидера "Спортист"- Слокощица
netinfo

Грешен ход на един от преследвачите, "Струма"- Нов чифлик загуби гостуването си на последния в класирането "Ябълково" със 7:0 / сл. /. Това позволи да бъде изравнен по точки от отборът на "Ботев"- Лозно, който надигра "Славия"- Граница с 5:0. Така третият и четвъртият в класирането имат по 34 т.
Продължава победния ход на "Елешница"- Ваксево през пролетния полусезон. Този път те победиха с 3:0 "Сините извори"- Горна Гращица. "Септември"- Жабокрът спечели двубоя с "Руен"- Богослов с 3:2, а "Осогово"- Багренци и "Копие"- Копиловци не успяха да си отбележат гол- 0:0.