Феста са вицешампиони на България по минифутбол
Феста са вицешампиони на България по минифутбол / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Кюстендилският отбор „Феста" стана вицешампион на България по минифутбол. Кюстендилци участваха във финалната четворка в Слънчев бряг, на Шампионската лига към Английската неделна лига на България. Те отстъпиха само на „VIP DENT"- Пловдив. Трети са „Remiza"- Стара Загора, а четвърти „Байкал"- Кърджали.

"Феста" са вицешампиони на България по минифутбол
netinfo

netinfo

Дългото пътуване и „жаждата" за море първия ден от финалния турнир станаха причина момчетата от „Феста" да излязат уморени срещу първия си съперник „VIP DENT"- Пловдив. Последва логична загуба с 1:4, като точен бе Александър Александров- Аци.

netinfo

Кюстендилци се представиха далеч по- добре във втория ден, като победиха „Remiza"- Стара Загора с 3:2. Голове на Александър Александров, Боян Стойнев и Андрей Иванов. Подценяване в първата част от мача доведе до 0:2 за „Байкал"- Кърджали, в третата среща. С попадения на Иван Иванов, Кирил Мицов и Боян Стойнев, резултатът бе направен 3:3, като „Феста" ликува след дузпи с 5:4.

netinfo

Състав: Ивайло Иванов, Александър Ангелов, Александър Александров, Асен Димитров, Андрей Иванов, Пламен Петров, Боян Стойнев, Еньо Кръстовчев, Емил Стоянов, Фред Николов, Евгени Йорданов, Иван Георгиев, Иван Иванов, Калоян Драганов, Иван Стаменков, Кирил Мицов, Кирил Николов, Николай Петров, Росен Петров, Петър Христов, Станислав Стойов, Юлиан Богоев.
В другите двубой: „Байкал"- „Ремиза" 2:5; „VIP DENT"- Байкал 1:1 и след дузпи 2:3; „Ремиза"- „VIP DENT"- Пловдив 0:2.

netinfo

Шампионите от „VIP DENT"- Пловдив ще представляват България на Европейското първенство по минифутбол през октомври на о-в. Крит - Гърция.
Все още има шанс за провеждането на нов турнир в Кюстендил, защото финалите на Шампионската лига ще бъдат през март 2014 г. Телефон за контакти 0898 773 615.