На проведеното редовно заседание на Регионалния съвет на КНСБ, бе официално представен механизмът на работа на Националната взаимоспомагателна каса /НВСК/ на КНСБ. За създаването й бе взето решение на седмия конгрес на КНСБ. Тя бе регистрирана като доброволно сдружение на физически лица – членове на КНСБ с цел взаимното им подпомагане. Отличителното при този вид каса е, че членовете й са от цялата страна и получаването на взаимопощ не е обвързано с това синдикалните ни членове да имат едно и също работно място.
Представител на НВСК разясни същността на функциониране на касата, като акцентира върху условията и правилата за получаване на средства. От механизма могат да се възползват само членове на КНСБ, които след подадено заявление получават карта за членство в синдиката с уникален и индивидуален код и с която могат да ползват различни отстъпки, които са предварително договорени от КНСБ.
На заседанието на регионалната структура на синдиката присъства и вицепрезидентът на КНСБ – Чавдар Христов. Той направи анализ на динамичната политическата обстановка в страната, като акцентира на принципната позиция на синдиката в тази ситуация. Във връзка със социално–икономическата ситуация, г-н Христов коментира ролята на КНСБ, чиито основни приоритети са и ще бъдат достойният труд и заплащане на работещите в България, за да се спре изтичането на ценни кадри в чужбина.