755 000 лева ще инвестира ВиК - Габрово през 2015 година
755 000 лева ще инвестира ВиК - Габрово през 2015 година / 100 вести

Габровци се интересуват дали реализирането на Водния проект ще даде отражение върху цената на водата и какво ще бъде то, този въпрос задава в интервюто си журналистката Стефка Бурмова към инж. Владимир Василев.

То е публикувано във вестник "100 вести" днес. Акценти от този разговор:

"Цената на водата се влияе от няколко фактора: цена на ел. енергия, цена на горивата, минималната работна заплата за страната. Всяка една промяна оказва влияние върху цената, чийто размер се регулира от ДКЕВР.

С подмяната на тръбите в част от вътрешната водопроводна мрежа в Габрово и с пускането на новите съоръжения се виждат вече резултатите. Засега точни цифри за намалените загуби не можем да посочим, но можем да съдим по намалените подадени водни количества на вход водоснабдителна система.

За настоящата година сме планирали инвестиции от 755 000 лева – от тях 710 000 са за доставка на вода и 45 000 лв. – за канализационна мрежа".

Още едно интервю прави впечатление в изданието днес. То е с Криско, а думите изведени в заглавие са впечатляващи:

"Вечерям с тези, с които съм гладувал и се возя с тези, с които съм ходил пеш"!