/ ШК Енергия 21
В черноморския курорт Албена се проведоха първите държавни индивидуални училищни първенства по класически шахмат за момчета и момичета до 7, 9, 11, 13, 15 и 17 години. Проявата се организира съвместно от БФШ 1928 и ЦСО-ШК "Енергия 21" Добрич.

От състезателите на добричкия клуб, най-високо се класира Момчил Петков, който стана първия държавен шампион на България за юноши до 13 години. В курорта Албена спечелва 4-та си титла на държавен шампион на България по класически шахмат. В борбата за първото място отстранява с шест поредни победи изявените си конкуренти Кристиян Ангелов, Явор Николов, Светлен Иванов, Лъчезар Колев, Eмил Параскевов и Есат Рамаданов. В последния кръг е с равен резултат с Никола Димов. Петков е световен шампион по класически шахмат за момчета до 13 години на световното индивидуално училищно първенство в Албания през т.г.
В тази възрастова група, Явор Николов, състезател на ШК "Хармония" - Шабла и ученик в Бургас, е носител на бронзов медал.

Момчета до 17 г.
ШК Енергия 21

При момчетата до 15 години, Райчо Милев състезател от ШК "Балчик" заслужи бронзов медал; а до 17 години дебютантът Иван Йорданов от  ШК "Енергия 21" Добрич стана носител на сребърен медал.

Петя Михайлова от ШК "Енергия 21" получи бронзов медал при момичетата до 7 години; а Ивелина Христова, най-силната състезателка на клуба остана също с бронзов медал при 11-годишните.