Евакуираха най-голямото училище в Бургас за 8 минути в антитерористично учение. Финалната фаза на симулативно учение по противодействие на тероризма се проведе в Основно училище „Братя Миладинови“.
В тренировката участваха ученици, учители и специализирани полицейски екипи. Учението е част от националния план за повишаване на готовността за реакция при терористична заплаха.
Сценарият включваше сигнал за поставено самоделно взривно устройство в ученическа раница.
Служители от Специализирания отряд за борба с тероризма локализираха съмнителния обект, извършиха извеждането му на безопасно място и извършиха контролиран взрив.
Това потвърди комисар Марин Димитров, началник на "Охранителна полиция".
„Служители от Специализирания отряд направиха процедура по извеждане на съмнителния пакет на безопасно място и чрез контролиран взрив установиха дали наистина съдържа самоделно взривно устройство“, обясни Димитров.