Женският ни биатлон под кривата круша и в Норвегия, Краси Анев - трети при младежите / netinfo
Ирина Никулчина остана 20-та в преследването на 10км за Световната купа в норвежкия зимен център Холменколен - осми кръг. Бившата състезателка по ски-бягане от Игрите в Нагано през 98-ма бе единствената стартирала българка днес. Ирина направи 7 грешки в стрелбата и завърши на 3:07.3 минути след победителката Магдалена Нойнер. Любопитно е, че на почетната стълбичка се качиха днес три германки - сребро за Андреа Хенкел и бронз за Кати Вилхелм.

По-радостна е новината от Европейската купа при младежите в От Мориен. Там Красимир Анев-младата ни надежда остана трети в спринта на 10 км. Въпреки двете грешки в стрелбата българското момче успя да навакса в бягането и взе медал от поредния кръг във Франция.