Тотнъм се класира за групите на УЕФА без Бербо
Тотнъм се класира за групите на УЕФА без Бербо / netinfo

Тотнъм се класира за групите на турнира за Купата на УЕФА, въпреки че допусна равенство 1:1 при гостуването си в срещата-реванш на Анортозис.

Така с общ резултат от 7:2 „шпорите” продължават напред, като звездата на отбора Димитър Бербатов не взе участие, нито в поражението, нито в успеха на „Уайт Харт Лейн” на 20 септември.

Наставникът Мартин Йол реши да не остави Димитър Бербатов извън състава за гостуването на Тотнъм. В двубоя преди две седмици „шпорите” спечелиха с 6:1, като Бербатов не игра и в този мач, и на практика отборът си бе осигурил участие в груповата фаза на Купата на УЕФА.

Домакините поведоха в резултата в 54-та минута чрез Фабиано, но изравнителното попадение бе дело на Роби Кийн, който донесе точката, макар и без значение за Тотнъм в 78-та минута.