Сър Алекс победи бившия си отбор навръх годишнина
Сър Алекс победи бившия си отбор навръх годишнина / netinfo
Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост Абърдийн в приятелска среща, отбелязваща 25-ата годишнина откакто шотландският тим спечели несъществуващият вече турнир за Купата на носителите на купи (КНК) и Суперкупата на Европа.

Двата трофея бяха спечелени именно под ръководството на сър Алекс Фъргюсън, който води Абърдийн до 1986 година, след което пое червените дяволи, за да започне златната си ера на Олд Трафърд.

Головете за Юнайтед на Питдори отбелязаха Майкъл Карик от дузпа в последната минута на първото полувреме и Уейн Рууни в 70-ата.

За Манчестър не играха най-добрият през миналия сезон Кристиано Роналдо, който ще отсъства три месеца заради операция и героят от финала на Шампионската лига в Москва Едвин Ван Дер Саар, който получи по-дълга почивка от останалите.