Спартак удари Байер в Москва
Спартак удари Байер в Москва / netinfo
Спартак Москва успя да се наложи с 2:1 като домакин на Байер Леверкузен в мач от група Е на турнира за Купата на УЕФА. Двубоят на стадион „Лужники” в руската столица бе изключително оспорван, но в крайна сметка победител се оказа домакинският тим, който демонстрира и по-здрави нерви през втората част. В другият мач от потока един срещу друг ще се изправят Тулуза и Спарта Прага.

Първото полувреме в Русия премина равностойно, като нито един от двата отбора не успя да достигне до отбелязване на първи гол въпреки множеството атаки към двете врати. За сметка на това вторите 45 минути бяха изключително динамични. Резултатът в срещата бе открит от Павлюченко в 63-та минута. Нападателят бе точен от бялата точка, след като съдията Кристин Якобсон отсъди дузпа в полза на домакините след нарушение на Кислинг срещу Торбински. В 77-та минута Спартак удвои отново след изпълнение на 11-метров наказателен удар. Този път голът отбеляза Моцарт.

Единственото попадение за „аспирините” бе дело на Фрайер, който се разписа секунди преди последния съдийски сигнал.

В 21:30 часа започва втория двубой от групата, в който екзекуторът на ЦСКА – Тулуза, приема Спарта Прага.